ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε για τις παρακάτω δραστηριότητες με αφορμή τις ημέρες των εορτών :

Ι. Οι μαθητές των Τάξεων Δ΄, Ε΄, και ΣΤ΄, στις 20 Δεκεμβρίου ημέρα Κυριακή και ώρα 18:30, θα έλθουν στην πλατεία Γηροκομείου (δίπλα από το 46ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών). Στην ανωτέρω πλατεία έχει δημιουργηθεί ένα ωραίο Χριστουγεννιάτικο χωριό και εκεί θα τραγουδήσουμε Χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κάλαντα.

ΙΙ. Την Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου και ώρα 8:15, θα πραγματοποιηθεί η Χριστουγεννιάτικη εορτή στο χώρο του Σχολείου μας με τη συμμετοχή στη χορωδία των μαθητών της Δ΄, Ε? και ΣΤ΄. Στη συνέχεια, οι μαθητές που έχουν επιλεγεί από τις Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ Τάξεις, θα μεταβούν με πούλμαν στο Δημαρχείο για να πουν τα κάλαντα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια στο Δήμαρχο. Το πούλμαν θα αναχωρήσει στις 10:30 το πρωί. Το κάθε παιδί θα πρέπει να φέρει 2 Ευρώ για το εισιτήριο στο πούλμαν.

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ