Χριστουγεννιάτικη γιορτή στην Ρήγα Φεραίου από την “Φλόγα”

Το Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015  μία ξεχωριστή Χριστουγεννιάτικη γιορτή διοργανώθηκε  στον Πεζόδρομο της Ρήγα Φεραίου (Ερμού ? Πατρέως). Ο Σύλλογος Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «ΦΛΟΓΑ» Τμήμα Πάτρας, σε συνεργασία με τα Τμήματα Αγωγής Υγείας και Πολιτιστικών Θεμάτων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας.

Στόχος της εκδήλωσης, που τελεί υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος,  ήταν η ενημέρωση και η ευαισθητοποίηση για τον καρκίνο στα παιδιά, η διάδοση του μηνύματος της  «ΦΛΟΓΑΣ», η γνωστοποίηση του έργου της και η συγκέντρωση χρημάτων για την ενίσχυσή του, αλλά και  η έμπρακτη  άσκηση των μαθητών, μελλοντικών πολιτών, στην εθελοντική προσφορά.

Το σχολείο μας, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 41ου ΔΣ Πατρών συμμετείχε στην εκδήλωση με τον δικό του πάγκο δείχνοντας την ευαισθησία του σε εκδηλώσεις αγάπης.

floga