Του καιρού τα μυστικά…

Στις 31 Οκτωβρίου 2022 οι μαθητές/τριες των Ε’ 1 & Ε’2 τμημάτων επισκέφτηκαν το εργοστάσιο ”ΤΙΤΑΝ” στο Δρέπανο Αχαϊας για να παρακολουθήσουν την διαδραστική εκπαιδευτική έκθεση “Του καιρού τα μυστικά” που σχεδίασε το Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών και η επιστημονική ομάδα Εκπαιδευτικής ΜετεωρολογίαςΠερί ανέμων & υδάτων” του meteo.gr.

Μια συναρπαστική περιήγηση στον κόσμο της Μετεωρολογίας από την εξέλιξή της ανά τους αιώνες και τα όργανα που χρησιμοποιεί έως σήμερα, την ερμηνεία των καιρικών φαινομένων και τις επιπτώσεις της κλιματικής αλλαγής στο περιβάλλον και στον κόσμο μας.

Τους/τις μαθητές/τριες συνόδευσαν οι εκπ/κοί Γεώργιος Μπαρδάκης (Ε’1), Ελισάβετ Κατσαμπέκη (Ε’2) & Αφροδίτη Γιαννακοπούλου.