Λαογραφικό Μουσείο από τους μαθητές/τριες των Β’ 1 & Β’ 2 τμημάτων του σχολείου μας

Την Πέμπτη 9 Ιουνίου 2022 το προαύλιο του σχολείου μας γέμισε και πάλι με παιδικές φωνές. Οι μαθητές/τριες των Β’ 1 & Β’ 2 τμημάτων του σχολείου μας, παρουσία όλων των μαθητών/τριών του σχολείου μας και των δασκάλων τους, παρουσίασαν ένα ταξίδι πίσω στο χρόνο ζωντανεύοντας μέσα από ένα Λαογραφικό Μουσείο παλιά επαγγέλματα μιας άλλης νοσταλγικής εποχής. Δεν αρκέστηκαν, όμως, μόνο σε αυτό. Προχώρησαν ένα βήμα πιο πέρα περνώντας τα δικά τους μηνύματα για ένα καλύτερο ΑΥΡΙΟ μέσα από τραγούδια για το bullying και τον εθελοντισμό.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και τις δασκάλες τους, κα Δημάκη & κα Ζαρειφοπούλου, για την υπέροχη γιορτή!!!