Οι μαθητές/τριές μας της ΣΤ’ τάξης στο Μουσικό Γυμνάσιο Πατρών

Την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2022 οι μαθητές/τριες των ΣΤ’1 & ΣΤ’2 τμημάτων μετέβησαν στο Μουσικό Γυμνάσιο Πατρών στα πλαίσια του Σχεδίου Δράσης <<Μέριμνα για την μετάβαση μεταξύ των εκπ/κών βαθμίδων: Προσεγγίζοντας το άγνωστο>> που υλοποιεί η σχολική μονάδα με σκοπό την ομαλή-επιτυχή μετάβαση των μαθητών από την Α/θμια στη Β/θμια Εκπαίδευση.

Οι μαθητές/τριές μας ενημερώθηκαν από τον Δ/ντή και τους εκπαιδευτικούς για τα μαθήματα και το πρόγραμμα του Μουσικού Γυμνασίου, άκουσαν μαθητές/τριες του σχολείου να παίζουν μουσικά όργανα και, τέλος, τραγούδησαν και έπαιξαν φλογέρα και οι ίδιοι κάτω πάντα από την καθοδήγηση της καθηγήτριας Μουσικής του Σχολείου μας, Βενετίας Παπαγγελοπούλου.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί τμημάτων, Γεώργιος Μπαρδάκης (ΣΤ’1), Μαρία Βούρλα (ΣΤ’2) και η Μουσικός του Σχολείου μας, Βενετία Παπαγγελοπούλου.