<<Διαδικτυακή Γέφυρα>> μεταξύ του 41ου Δ. Σ. Πατρών και του Δημοτικού Σχολείου Μανδρακίου Νισύρου

Την Πέμπτη 3 Μαρτίου 2022 <<στήθηκε>> μια <<διαδικτυακή γέφυρα>> μεταξύ του σχολείου μας και του Δημοτικού Σχολείου Μανδρακίου Νισύρου που έδωσε την ευκαιρία στους μικρούς μαθητές και τους εκπ/κούς των δύο σχολείων να <<ανταμώσουν>> και να μιλήσουν μεταξύ τους για τα ήθη & έθιμα την περίοδο του Καρναβαλιού σε Πάτρα και Νίσυρο. Οι αποστάσεις εκμηδενίστηκαν, η χαρά όλων μας ήταν μεγάλη και κάπου εκεί προς το τέλος δώσαμε την υπόσχεση να <<ξανασυναντηθούμε>> σύντομα μέσω του διαδικτυακού ψηφιακού περιβάλλοντος της WebEx Meetings λίγο πριν το Πάσχα με καινούρια ενδιαφέρουσα θεματολογία.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά και να συγχαρούμε τις εκπ/κούς, Βενετία Παπαγγελοπούλου, Μαρία Δημάκη, Σπυριδούλα Ζαρειφοπούλου & Μαρία Καφετζηδάκη, που εμπνεύστηκαν και υλοποίησαν τη δράση και να τους ευχηθούμε να είναι πάντα δημιουργικές και αεικίνητες!!!